Tervisereisid / Ungari / Tapolca / Tapolca

Tapolca

Tapolca on Balatoni põhjakalda lääneosas asuv ravikuurort. Selle peamiseks iseärasuseks on erinevate haiguste ravimiseks kasutatav kooparavi, kusjuures ravikoobas paikneb otse linna keskuses.


Tapolca kuurortlinn asub keset maalilisi mägesid 15 km kaugusel Balatoni põhjarannikust ja 180 km kaugusel Budapestist.


Linna all asuvad karstikoopad on äärmiselt muljetavaldavad. Aastatepikkune kogemus, sobiv kliima ja meditsiinilised uuringud on näidanud, et paljudes nendes koobastes on raviv mikrokliima. Ravimiseks kasutatakse 1925. aastal avastatud koobast, mis asub otse linnahaigla all. Koopa mikrokliima on muutumatu, siin ei ole agressiivseid kõrvalelemente nagu näiteks õietolm. Temperatuur koopas on alati +14−16°C. Koopas olev õhk on väga puhas ega sisalda mingitki tolmu, juba see iseenesest mõjub organismile rahustavalt ja tervendavalt.


 

Kooparavi Tapolcas

 

Koobas asub Tapolca kesklinnas. Otse selle kohal on 4 hektari suurusesse parki ehitatud hotell Pelion. Külalised pääsevad otse hotellist läbi koridori hästi valgustatud ja varustatud koopasse. Euroopas selliseid koopaid rohkem ei leidu. Kooparavi jooksul viibivad patsiendid koopas iga päev neli tundi, välja arvatud pühapäevadel ja pühadel. Siin puhatakse, tegeletakse individuaalse või grupiviisilise hingamisvõimlemisega arsti ja kvalifitseeritud füsioterapeudi järelevalve all.


 

Termaalbasseini vett kasutatakse järgmiste haiguste ravimiseks:

 • reumaatiliste ja lihasluukonna haiguste degeneratiivsed vormid
 • lülisamba ja liigeste kroonilised põletikulised haigused
 • sidekoe reumaatilised haigused
 • liigeste sekundaarsed haigused, ainevahetushäiretest põhjustatud liigesevalu
 • luumurdude, traumade, lihasluukonna elundite operatsioonijärgne ravi ja rehabilitatsioon
 • liigeste ja liigeseketaste operatsioonieelne ja -järgne ravi
 • kroonilised günekoloogilised haigused

 

Hotelli Pelion raviteenused

 

Kooparavi, pulmonoloogiline läbivaatus, mudaravi, hüdroteraapia, inhalatsioonid, elektriravi, ravimassaaž, allergilise koormuse uuring, reumatoloogiline uuring, talassoteraapia (mereravi).


Lisaks raviprotseduuridele pakutakse ka sportimisvõimalusi, fitness ja wellness teenuseid.


 

Kohalikud vaatamisväärsused ja ekskursioonid

 

Tapolca looduslikuks vaatamisväärsuseks on Tavasbarlang (Järvekoobas), mis kujutab endast ligi 300 meetri pikkust koobast, mida saab paadiga läbida.


Väärt ettevõtmised on ka jalutuskäik Malomi järveni (Veskijärv), Linnamuuseumi külastus, ekskursioon Szent György mäele või Csobánc’i lossi.


Lähedal asuvas Balatonfüredi linnas on mõnus jalutada mööda Balatoni järve kallast Rabindranath Tagore puiesteel. Pärast tervenemist istutas sellenimeline India luuletaja sinna puu pannes sellega alguse toredale traditsioonile. Paljud Balatonfüredi külastanud kuulsused järgisid tema eeskuju ja tänu sellele sai puiesteest omamoodi mälestuspark. Balatonfüredi teised vaatamisväärsused - Balatonfüredi Pantheon, Anna balli esimene toimumiskoht - perekonna Horváthi maja, «Punane tempel», Széchenyi katedraal. Siin näete ka kirjaniku Mór Jókai ja näitleja Lujza Blaha endiseid suvemaju. Ei tohiks jätta külastamata ka vahemerelise atmosfääriga Annagora parki. Samuti võib külastada Lóczy koobast ja Koloska orgu. Igal hooajal toimub siin palju üritusi: Anna ball, ujumine üle lahe, Balatonfüredi veinipäevad jne.


Mõlemast linnast saab mugavalt reisida mööda Balatoni põhjarannikut ja tutvuda selle ümbrusega. Väärt külastamist on looduskaitse all olev mõisamaa Salföld, Köveskál järv (Kivijärv), Kapolcs Kunsti org, Kinizsi loss, Posti muuseum ja ratsamängud lossi Nagyvázsony pargis ning Szigligeti loss. Kindlasti peaks maitsma kuulsaid Badacsony veine ja käima ekskursioonil Tihany poolsaarele.

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!