Tervisereisid / Ungari / Hévíz / Hévíz

Hévíz

200 km kaugusel Budabestist Balatoni lääneranniku lähedal asub tõeline loodusime - termaalveejärv Hévíz. Järve ravivees saab ujuda aastaringselt ning tänu looduslikele raviomadustele aitab vesi väga hästi kaasa erinevate lihasluukonna haiguste ravimisele. Ungari kuulsaim kuurort meelitab aastaringselt tuhandeid külastajaid, kes soovivad parandada oma tervist ainulaadses ravivees.


 

Unikaalne termaalvee kuurort

 

6 km kaugusel Balatoni läänekaldast asub Euroopa suurim termaalvee järv Hévíz. See 47 500 m2 suurune järv on kaetud Indiast spetsiaalselt sissetoodud lummavalt kaunite punaste vesiroosidega. Suvel on Hévízi vee temperatuur +36°C, talvel ei lange temperatuur alla +25°C, nii et isegi külmal aastajal on mõnus supelda vabas õhus. Iga sekund jõuab maapinnale 420 liitrit radooni-, väävli-, gaasi- ja mineraaliderikast vett, mis 28 tunni jooksul muutub täielikult. Eriti suure raviefektiga on ravimuda, mida saadakse järve põhjast ning mis mõjub efektiivselt lihasluukonna, reuma ja erinevate põletikuliste haiguste korral. Esimese vesiravila rajas järve äärde krahv Festetics küll alles 1795. aastal, ent siinset tervisevett on kasutatud juba iidsetest aegadest. Legendi järgi ravis just selle järve vesi tulevase Rooma impeeriumi imperaatori Theodosius I terveks jalgade halvatusest. Enamjaolt toimub siin reuma, lihasluukonna, lülisamba, günekoloogiliste haiguste, närvi- ja lihasepõletike ning vereringehäirete ravi.


Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!