Tervisereisid / Ungari / Harkány / Harkány

Harkány

Harkány balneoteraapia kuurort asub 201 m kõrgusel Tenkesi mäe jalamil, 215 km kaugusel Budapestist ja 20 km lõuna pool iidsest linnast Pécsist ning ainult 8 km kaugusel Horvaatia piirist. Kuurort sai kuulsaks tänu väävlit sisaldavale veele, mille koostises leidub ka lahustunud gaasilises olekus sulfiidiioone. Siinse vee raviomadustest teadsid türklased juba XVI sajandil. Peale nende lahkumist Ungarist unustati aga ära ka allikas. Taasavati see alles XIX sajandi 20-ndatel aastatel.


Soe mineraalvesi temperatuuriga +62 ̊С jõuab maapinnale 1500 m sügavuselt. See on leelis-vesinikkarbonaatne, kloriid-väävline vesi. Veel on tugevad raviomadused tänu sulfiidide ja raskete elementide (fluor, tsink, seleen) sisaldusele. Samuti sisaldab vesi lahustunud gaasi, mis imbub inimese organismi läbi naha ja hingamisteede ning stimuleerib ainevahetust. Ka gaasiauru kihil ravibasseinide vee kohal on raviomadused. Harkány veed aitavad suurepäraselt lihasluukonna, krooniliste põletikuliste günekoloogiliste ja erinevate nahahaiguste korral.


 

Termaalne kümbla

 

2003. aasta sügisel uuendatud kümbla asub 13,5 hektari suuruses metsasalus. 3000 m2 suurusel territooriumil asuvad avatud sise- ja välibasseinid, erinevate eriefektidega basseinid, pärlivannid, saunad, aurusaunad, loodusravikeskus. Kaks korda päevas korraldatakse vesivõimlemist.


Kohalikel arstidel-reumatoloogidel on kõige kaasaegsemad meditsiinilised seadmed. Kümbla pakub järgmiseid teenuseid: CO2-vann, ravi- ja refleksmassaaž, elektriravi, lümfimassaaž, ravivõimlemine, mudamähised. Viimase erandlikkus seisneb selles, et naturaalsele steriilsele mudale lisatakse Harkány ravivett, mis efektiivselt leevendab põletikke.


 

Kohalikud vaatamisväärsused

 

Kindlasti tasub tutvuda elava ning vahemerelise atmosfääriga Pécsi linnaga. Selle tänavatel ja väljakutel on palju huvitavat vaadata. Näiteks Hargi allikas Zsigmondi pargis, kus asuva purskkaevu arhitektuursel joonisel kujutatakse Harkány veega seotud legende. Huvitav on ka kohalik katoliku kirik, mille seintel on kujutatud Kristuse kannatuste ajalugu. Kirikupargis saab näha Ungari tähtsamate isikute skulptuure.


Harkány linnast pisut Siklósi suunas minnes leiate Mariagyüdi kiriku, mis on Ungari üks kuulsamaid Neitsi Maarjaga seotud palverännakute sihtpunkte.


Kapten Tenkes linnas - Siklóses - tasub külastada lossi ja seal korraldatavaid näituseid, kus näeb ka kuulsa kapteni ja Dschami des Bey Malkoçi vahakujusid. Loss sai peale rekonstrueerimist Euroopa Nostra auhinna.


Villánys asuvad imelised iidsed veinikeldrid ja veinimuuseum. Siklós-Villány veinitee asulad on kuulsad mitte ainult suurepärase punase ja valge veini poolest, vaid ka kultuuri ja looduslike vaatamisväärsuste poolest. Sõidud Drava jõel, Doonau-Drava rahvuspargi külastamine, matk Kormorános metsa - kõik see muudab puhkuse Harkánys unustamatuks!

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!