Tervisereisid / Ungari / Hajdúszoboszló / Hajdúszoboszló

Hajdúszoboszló

Juba 75 aastat peetakse Hajdúszoboszló linna „reumaatikute Mekaks“. 1100 meetri sügavuselt maapinnale jõudva termaalvee temperatuur on 75°С ning see aitab ravida lihasluukonna- ja nahahaigusi, samuti erinevaid günekoloogilisi haigusi.


Hajdúszoboszló termaalkuurort asub Budapestist 202 kilomeetrit idas, 20 km kaugusel Debrecenist. Viimase 65 aasta jooksul on kuurort saanud kuulsaks üle terve maailma. Siin on loodud kõik tingimused suurepäraseks puhkuseks. Külastajaid ootavad kõrgetasemelised raviteenused. Väikeses hubases linnakeses on palju kohvikuid, restorane, baare ja paviljone. Suvel korraldatakse arvukalt kontserte, tsirkuseetendusi, festivale ja võistlusi, ei puudu ka lõbustuspark.1925. aastal jõudis sügavpuurimise tõttu umbes 1100 m sügavuselt maapinnale termaalvesi temperatuuriga 75 ºС. Leiti, et see sisaldab joodi, broomi, soola, vesinikkarbonaati ja erinevaid mikroelemente nagu titaan, vanaadium, vask, tsink, hõbe, strontsium, baarium ja plii.


Kaetud termaalkompleks on avatud aastaringselt ja töötab 7.00-19.00. Kõikide basseinide vee ravikoostis on sama, erinev on vaid temperatuur. Jood ja teised mineraalained annavad sellele „vedelale kullale“ pruunika värvi. Soovitatav viibimisaeg ravibasseinides on 20 minutit. Basseini külastust võib korrata mitu korda päevas koos vahepausidega.2010. aasta märtsis avati veepalee Aqua Palace. Kaetud hoonestiku pindala on 15 000 m2, veepinna pindala on 1600 m2, korraga on võimalik teenindada kuni 1000 inimest. Külalisi ootavad 2 surfirada, jääkoobas, kinosaal, termid, koobas, rooma saunad, india vann, merebassein liumäega, basseinid ja liumäed lastele. Samuti ujumisbassein, spordisaal, aeroobikasaal, 2 squashiväljakut. Baar, iseteenindusega restoran, kohvik.


 

Kohalikud vaatamisväärsused

 

Kaasaegse kunsti muuseum, bastioni varemed, István Bocskai muuseum, kümblate ajaloo muuseum, Fazekase maja kollektsioon. Linna lähedal asub kuulus Hortobágyi rahvuspark. Kuurordist on võimalik minna ekskursioonile Debreceni, Egerisse, Tokajsse, Hortobágyi ja Budapesti.

 

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!