Tervisereisid / Ungari / Budapest / Budapest

Budapest

Ungari pealinn kuulub ametlikult Euroopa Kuninglike Kuurortide nimekirja. Siin on kõik külalised alati oodatud ja neid koheldakse siin tõeliselt kuninglikult. Puhkajaid ootavad kõikidele nõuetele vastavad 4-5 tärniga balneo- ja wellness-hotellid ja rohkem kui kümmekond kümblat eesotsas Euroopa suurima Széchenyi vesiravilaga.

 

Budapesti soe vesi on karstivesi. Pealinna territooriumil on 130 allikat. Iga päev jõuab maapinnale umbes 30 miljonit liitrit sooja ja 40 miljonit liitrit kuuma vett temperatuuriga 22–76°C. Keemiliste omaduste järgi on see vesinikkarbonaatne vesi.


Linnas töötab 27 kümblat, nendest 13 omavad vesiravila staatust. Ravivett kasutatakse kümblustes ja joogikuurides. Eriti väärtuslik on kümblate Rudas ja Lukač vesi ning mõru mineraalvesi Budaörsi basseinist (Apenta, Ferenc, Jozsef, Janos), mida villitakse ka pudelitesse. Pealinna paljud kümblad on väga huvitava ajalooga. Tänu siinsetele arenenud ravikümblatele ja kohaliku termaalvee ainulaadsetele omadustele toimus siin 1937. aastal rahvusvaheline balneoloogia ja vesiravi konverents. Sellel konverentsil valiti Budapest maailma balneoloogia pealinnaks.


 

Ravitegurid

 

Budapestis on valdavaks kaltsium-magneesium-süsivesinik-sulfaatsed, väävlisegused, kihisevad aluselised kergelt radioaktiivsed veed. Termaalvett kasutatakse vannides, inhalatsioonides ja veeprotseduurides. Väävline mineraalvesi, mida soovitatakse joogikuurideks, on müügil ka apteekides.

 

Mõnede allikate veetemperatuur on kuni 85°С, kuid jõudes termaalbasseinideni jahtub see kuni 25-38°С.


 

Tervendavad ja raviprogrammid

 

Tervendavaid ja raviprogramme pakutakse neljas suures termaalsete ravikeskustega hotellis: Ramada Plaza Budapest 5* Budas, Danubius Health SPA Resort & Conference Helia 4* Pestis ja kahes hotellis Püha Margareeta saarel - Danubius Grand Hotel Margitsziget 4* ja Danubius Health SPA Resort Margitsziget 4*.

 

Kõikide nende hotellide vesi pärineb Püha Margareeta saare allikatest, mis selgitab ka nende hotellide lähedust üksteisele, kuid kõige populaarsem on kahe hotelli kompleks, mis asub otse saare loodusliku pargi sajandivanuste puude ümbruses - Euroopa suurlinna rohelises oaasis. Kesklinna pääseb siit liinibussi või taksoga.

 

 

Ravikümblad

 

Lisaks termaalsetele hotellidele kuuluvad Budapesti vesiravila kompleksi ka ravikümblad:

  • « Lukač» - 8 basseini, joogiprotseduuride saal; töötab meeste ja naiste päevade süsteemi alusel.
  • « Széchenyi» - 15 basseini, füsioteraapia osakond (päevane haigla), erinevad saunad; Euroopa üks suurimaid termaalkomplekse.
  • «Gellért» - linna kõige luksuslikum kümbla, 13 basseini, solaarium, inhalatoorium, füsioteraapia osakond (päevane haigla).
  • «Király» - 4 basseini, 2 sauna, fitnessi keskus; töötab meeste ja naiste päevade süsteemi alusel.
  • «Rudas» - 7 basseini, saun ja füsioteraapia osakond, leiliruumi saavad kasutada ainult mehed.

Nende kümblate vesi on eriti tõhus närvipõletiku, müosiidi, podagra ja lülisamba haiguste ravimisel.


Budapestis saab edukalt kombineerida ravi huvitavate ekskursioonidega, sõitudega Doonaul, kontserdisaalide, muuseumite, restoranide ja poodide külastamisega.

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!