Sihtkohad / Portugal / Info Portugali kohta

Info Portugali kohta

 

 

Ajavöönd:

GMT +0

Pealinn:Lissabon
Keel:portugali
Rahaühik:

Euro

 

 

 

 

 

«Rannad, golf ja maalilised saared»


 

Kohalik hõrk köök, kuulsad veinid, põnev ajalugu, puhas mereõhk, rohelus ja õiterohkus ning muidugi kuum päike - kõik see meelitab siia puhkajaid kõigist maailma paigust. Tänu selle sihtkoha mitmekülgsusele sobib Portugal puhkamiseks nii aktiivse puhkuse armastajatele kui ka neile, kes eelistavad rahulikku ja lõõgastavat rannapuhkust, häid sööke ja joovastavaid Portugali veine.

 

Kliima

 

Portugalis on subtroopiline vahemereline kliima, suhteliselt pehme ja suurte temperatuurikõikumisteta. Põhjas on kliima mereline, suvi on kuiv ja päikeseline, talv jahe ja vihmane. Lõunas on ilm alati soojem ja kuivem.

 

Läänerannikul kestab rannahooaeg ainult kolm kuud, kuid ka sellel ajal on vesi ikkagi üsna külm (umbes +18°C). Soojem vesi on lõunarannikul, kus asub ka suurem osa kuurorte.

 

Parim aeg puhkamiseks Portugalis:

 

jaanuar

veebruar

märts

aprill

mai

juuni

juuli

august

september

oktoober

november

detsember

 

 

Viisa

 

 • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikule on Portugali reisimine viisavaba. Reisida saab nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
 • Vene kodaniku pass: Kehtiva Eesti elamisloa (originaal) olemasolul on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti halli välismaalase passi omanikule.
 • Eesti hall välismaalase pass: Eesti elamisloa olemasolul viisavaba, maksimaalne riigis viibimise aeg on 90 päeva.
 

Assoorid

 

Assoori saarestik asub keset Atlandi ookeani ja koosneb üheksast saarest. Assoorid jagunevad kolmeks osaks: idasaared (São Miguel, Santa-Maria ja Formigas), kesksaared (Faial, Pico, São Jorge, Terceira ja Graciosa) ja läänesaared (Flores ja Corvo). Assooridel saab ühendada rannapuhkuse, ökoturismi ja aktiivse puhkuse (sukeldumine, snorgeldamine, kalapüük jne). Parimad liivarannad on Santa-Maria, Faiali ja São Migueli saartel. Muidu on enamik randu kaetud laavaga.

Madeira

 

See igavese kevade saareks nimetatav saar on vulkaanilise tekkega ning kujutab endast justkui hiilglaslikku lopsakat aeda. Ainuüksi erinevaid lilleliike on siin rohkem kui kaks tuhat. Puhkajaid meelitabki siia eelkõige lummav, lopsakas ja mitmekesine loodus ning puhas õhk. Siit leiab igaüks endale alalti meelepärase tegevuse: kalapüük ja jahipidamine (septembrist detsembrini), golf ja matkamine, purjelauasõt ja sukeldumine. Rannik on väga kaljune ning ujumiseks ja päevitamiseks sobivaid liivarandasid siin ei ole. Enamikel hotellidel on aga olemas avarad mereveebasseinid ja mõnel hotellil ka kiviklibused rannaribad.

Algarve

 

Lõuna-Portugal on populaarne puhkusekoht tänu kaunitele kuldse liivaga randadele, maailmakuulsatele golfiväljakutele, modernsetele ja kõikvõimalikke erinevaid puhkusevõimalusi pakkuvatele kuurortitele ning ajaloolise hõnguga linnakestele. See on igati sobiv koht ka perepuhkuseks, kuna siin on palju lustimisvõimalusi pakkuvaid vee- ja teemaparke. Siin on võimalik mängida golfi ja tennist, populaarsed on mõistagi kõikvõimalikud veespordialad ning ka ratsutamine.

 

Algar do Carvao koobas

 

Terceira saare üheks peamiseks vaatamisväärsuseks on Algar do Carvao koobas, mis tõlkes tähendab söekoobast. Koobas kujutab endast laava poolt kujundatud 100 meetri pikkust tunnelit, kus leidub palju stalaktiite ja stalagmiite ning ka müstiline maa-alune järv.

Ponta Delgada

 

Iidne linn arvukate kirikute ja kloostritega ning paljude koloniaalstiilissuurejooneliste hoonetega, mis meenutavad külastajatele linna aastasadade pikkust värvikat ajalugu ning aega, mil see oli oluline transiitsadam. Huvitavamad arhitektuurilised mälestised - Portas da Cidade linnavärav, Matriz de São Sebastião, São Pedro ja São João kirikud, Mosteiro da Esparança klooster ja Convento de Esperança kirik.

Madeira rahvuslik looduskaitseala

 

1982. aastal loodud rahvuslik looduskaitseala, mis katab tegelikult kolm neljandikku kogu saarest. Kahtlemata on see piirkond, mis kpakub rohkelt elamusi matkahuvilisele puhkajale ing parim võimalusi imetleda lummavaid vaateid saarele ja ookeanile on matkamine piki levadasid, mis kujutavad endast 15. sajandil mäenõlvadele rajatud veejuhtimiskanaleid. Siin kasvab tohutu hulk erinevaid eksootilisi taimi.

Monte mägi

 

Monte mäele on võimalik minna tõstukiga ning sellega üles sõites avanevad kaunid vaated Funchali linnale ja ookeanile.

Delfiinid

 

Algarves on võimalik minna paadi või jahiga merereisile, mille käigus on võimalik näha ka delfiine.

Ria Formosa looduskaitseala

 

See rahvuspark laiub enam 60 km pikkusel alal piki Algarve rannikut. Selles mitmekesise loodusega piirkonnad leidub nii maalilisi laguune kui tillukesi saarekesi ning suur hulk erinevaid matkaradu: Siin on lisaks erinevatele taimedele võimalik näha ka flamingosid, toonekurgi, haigureid ja teisi linde.

 

Portugali köök

 

Portugali köögis on olulisel kohal nii liha, erinevad köögiviljad kui ka juust, ent kõige tähtsamaks on siiski erinevad kalaroad. Portugaallased oskavad nautida rikkalikke maistvaid õhtusööke, head veini ning lõbusat seltskonda. Portugalis tasub kindlasti proovida:

 • Erinevad road sardiinidest ja tursast. Näiteks soolatud tursk bacalhau, mille kohta öeldakse, et selle valmistamisviise on kokku tervelt 365 - üks iga päeva kohta aastas.
 • Piri-piri kana - väga terava punase pipraga.
 • Caldo verde - paks supp kapsa, kartulite ja chorizo vorstiga.
 • Feijoada - küpsetatud mustad oad kuivatatud liha, vorstikeste ja küüslauguga
 • Arroz Doсe - magus riisipuding, kergelt maitsestatud sidruni ja kaneeliga.
 • Mandlikook
 • Erinevad veinid ja portveinid

Mida osta?

 

Traditsioonilised Portugali suveniirid: azulejo (maalitud seinaplaadid), käsitöö (tikandid ja pitsid), nahatooted ja punutised, keraamika, portugali portvein ja madeira.

 


 

 


 

 

 

Jootraha


Portugalis ei ole jootraha jätmine kohustuslik, ent on loomulikult alati teretulnud. Tavapäraseks jootraha suuruseks on 10% teenuse hinnast.

Fantastiline "kõik hinnas" puhkus Türgis


   Reisid aprillist oktoobrini

Valikus vaid külalislahked, puhtad, merele lähedad ja meie poolt ülevaadatud 4-5* hotellid.

 Hinnad al. 469 €

Suvepuhkus Kreekas


   Reisid aprilist oktoobrini 2018

Suurepärane suvepuhkus Kreekas koos hommiku- ja õhtusöökidega!

 Hinnad al. 471 €

Idamaine muinasjutt Marokos


   Reisid oktoobris ja novembris

Pikenda suve oktoobris või novembris Marokos. 7 päeva Agadiris koos majutusega ja toitlustusega!

 Hinnad al. 543 €

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!