Sihtkohad / Maroko / Info Maroko kohta

Info Maroko kohta

 

 

Ajavöönd:

 

Pealinn:

 

Keel:

 

Rahaühik:

 

 

GMT +0 

 

Rabat (Ar-Ribāţ)

 

araabia

 

dirham (MAD)

 

 

 

 

Maroko kuningriik on tõeline Araabia eksootika. Maroko asub Loode-Aafrikas, Alžeeria ja Lääne-Sahara naabruses. Euroopast on Maroko eraldatud Gibraltari väinaga.

 

Suurem osa riigist on ümbritsetud Atlandi ookeani vetega, ainult väike osa põhjarannikust on piiratud Vahemerega.

 

Maroko iseseisvus 1956. aastal. Enne seda oli ta osaliselt Prantsuse, osaliselt Hispaania koloonia, mis oluliselt mõjutas Maroko koloriiti.

 

 

Kliima

 

Parima reisimisaja valimisel tuleks lähtuda reisi eesmärgist. Näiteks Maroko keskosa avastamiseks on parem valida vahemik oktoobrist aprillini, kui pole väsitavat kuumust. Suusatada on Marokos parem detsembrist märtsini, supelda Atlandi ookeanis juuni keskpaigast oktoobri alguseni.

 

Võrreldes tavalise merega soojeneb Atlandi ookeani vesi aeglaselt ja vee temperatuur tõuseb harva üle +22C. Atlandi ookeanile on iseloomulikud lained, mis sobivad hästi surfiharrastajatele, kuid ei sobi puhkuseks lastega peredele.


 

Viisa

  • Eesti kodaniku pass: Viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul.
  • Vene kodaniku pass: Viisavaba kuni 90 päeva poole aasta jooksul, kui olemas elamisluba Eestis.
  • Eesti hall välismaalase pass: Viisa vajalik! Ei aksepteerita Eesti halli välismaalase passi omanikke!

Agadir

 

Agadir asub Atlandi ookeani ääres ja on Maroko peamine rannapuhkuse sihtkoht. Siin saab mitte ainult supelda ja päevitada, vaid ka sõita purjelauaga, mängida golfi, lõõgastuda talassoteraapia seansil ja jalutada maalilistel tänavatel. Agadiris on Maroko parim rand. Agadir on mõnus euroopalik linn ajalooliste kvartalite, kalasadama ning kaasaegse lennujaamaga.

 

Casablanca

 

Casablanca – Maroko suur sadamalinn ookeani rannikul, kõrghoonete ja ülikaasaegse lennujaamaga äri- ja majanduspealinn. Casablanca peamine vaatamisväärsus on Hassan II mošee, millel on maailma kõrgeim minarett.

 

 

 

Rabat

 

Rabat – kaasaegne Maroko pealinn. See Maroko kultuuri- ja tööstuskeskus paikneb ookeani ääres Bou Regreg jõe suudmes ja upub rohelusse. Linnal on pikk ajalugu ning see võlub turiste oma ainulaadse arhitektuuri ja kaunite aedade ja parkidega.

 

Essaouira

 

Essaouira – maaliline keskaegne linnake ookeani rannikul, mis on kuulus oma sadama ja kindluse poolest. Essaouirat nimetatakse kindluslinnaks, sest peaaegu terve selle territoorium on ümbritsetud kaitsemüüriga, millest seespool on hulgaliselt iidseid hooneid.

Oukaimeden

 

Oukaimeden – Maroko kuulus suusakeskus, mis asub 2600 m kõrgusel üle merepinna. Oukaimedeni suusakeskus on avatud detsembrist märtsini ning suudab teenindada kuni 4000 külastajat. Suusaradade pikkus on 600 m kuni 1 km.

 

Ifrane

 

Ifrane – veel üks Maroko suusakeskus. See asub 1650 m kõrgusel ja meenutab tõelist Euroopa suusakeskust kaasaegsete villadega. Isegi maastik sarnaneb Alpidega, ka teenindus pole halvem kui Euroopas. Kuigi suusarajad pole sugugi pikad, on hinnad see-eest ahvatlevalt madalad!

 

 

Marrakech

 

Marokos olles ei tohiks jätta kasutamata võimalust tutvuda riigi ühe iidsema linna – Marrakechiga. Marrakechi peamine vaatamisväärsus on maalilise müüriga ümbritsetud vanalinn (Medina). Vanalinna keskväljak on kantud UNESCO maailmapärandi nimistusse ning meelitab tuhandeid turiste.


 

Fes

 

Fesi linnas tasub külastada Kuningapaleed ning kõndida Fes el-Bali tänavatel. Fes on huvitav selle poolest, et ühendab endas kolme ajastu ajalugu, mis peegeldub ka linna arhitektuurilises ilmes.

Volubilis

 

Lisaks Araabia arhitektuuri mälestistele leidub Marokos ka Vana-Rooma ehitisi! Fesi ja Rabati linnade vahel asuvad Rooma impeeriumi kõige edelapoolsema Volubilis linna varemed. Meie ajani säilinud Rooma ajastu arhitektuurimälestistest võib siin näha triumfikaart ja 3. sajandi foorumit basiilikaga.

Marokos puhates saate ühe reisi jooksul imetleda Atlandi ookeani ja Vahemere laineid, uurida ainulaadseid iidseid mälestisi, sukelduda eksootilisse idamaisesse atmosfääri, näha Sahara kõrbe ja oaase lumiste Atlase mägede taustal. Suvel saab siin ujuda ja päevitada, talvel aga suusatada!

 

Maroko on turistide seas populaarne tänu poliitilisele stabiilsusele, hästi arenenud turismi infrastruktuurile ja madalatele hindadele.

 

Maroko on islamimaa, seega peaksid turistid enne reisi tutvuma islamimaade käitumisreeglitega. Nagu ka teistes islamimaades, ei tohi ka Marokos tarbida alkoholi avalikes kohtades, päevitada topless, kallistada ja väljendada tundeid avalikult, naised ei tohiks käia tänavatel liiga avatud riietes. Ärge viidake kohaliku poole vasaku käega ning alati küsige luba enne kellegi pildistamist. Kohalikul turul tuleb tingida, tahate te seda või mitte.

 

Marokos räägitakse araabia ja prantsuse keelt, inglise keelt on kasutuses vähe.

 

Kahtlemata paelub Maroko idamaise eksootika ja iidse arhitektuuri armastajaid, fotograafe ning ka sukeldumise, purjelauasõidu ja mäesuusatamise harrastajaid.

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!