Sihtkohad / Kreeka / Info Kreeka kohta

Info Kreeka kohta

 

 

Ajavöönd:

GMT +2

Pealinn:Ateena
Keel:kreeka
Rahaühik:

Euro

 

 

 

 

 

«Ajaloolised vaatamisväärsused ja võluvad väikesaared»


 

Maalilised kalurikülad, traditsioonilised mereäärsed tavernid, päikeselised rannad, paradiisisaared ja türkiissinine meri - kõik see on osa mõnusast puhkusest Kreekas, mille käigus on võimalik tutvuda ka selle maa rikkaliku ajaloo ja kuulsate legendidega. Kreeka mandriosa ümbritseb tervelt kolm merd. Idas Egeuse meri, läänes Joonia meri ja põhjas Vahemeri. Kreeka rannad on väga erinevad - leidub nii liiva- kui kivikliburandu.


Kreekat võib nimetada universaalseks kuurordiks, sest sellel maal on pakkuda nii huvitavaid ekskursioone iidsetesse paikadesse, mõnusat rannapuhkust kui ka erinevaid šoppamisvõimalusi.


 

Kliima

 

Kliima riigi territooriumil võib olla kohati väga erinev, kuid üldiselt valitseb pehme vahemereline kliima - talv on soe ja niiske (jaanuari keskmine temperatuur +10ºC), suvi on kuum ja kuiv (juuli keskmine temperatuur +32ºC). Päikeseliste päevade arv aastas on üle 300.

 

Ideaalne aeg Kreekas puhkamiseks on kevade lõpp ja sügise algus (mai-juuni ja september-oktoober), kui ilmad ei ole väga kuumad, kuid rannapuhkuse armastajatele sobivad suurepäraselt ka südasuvised reisid. Kuumal ajal sobivad puhkuseks paremini saared.

 

jaanuar

veebruar

märts

aprill

mai

juuni

juuli

august

september

oktoober

november

detsember

 

Keskmine temperatuur Kreetal

 

Keskmine õhu- ja veetemperatuur ˚C
Kuu

V

VI

VII

VIII

IX

X

Õhk

24

28

29

29

27

24

Vesi

19

22

24

25

24

23

 

 

Keskmine temperatuur Rhodos saarel

 

Keskmine õhu- ja veetemperatuur ˚C
Kuu

V

VI

VII

VIII

IX

X

Õhk

26

30

34

33

31

27

Vesi

18

20

24

25

24

21

 

Keskmine temperatuur Santorini saarel

 
Keskmine õhu- ja veetemperatuur ˚C
Kuu

V

VI

VII

VIII

IX

X

Õhk

25

30

33

33

29

23

Vesi

18

22

24

24

23

21

 

 

Viisa

 

  • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikule on Kreekasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.

  • Vene kodaniku pass: Kehtiva Eesti elamisloa olemasolul (originaal) on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti halli välismaalase passi omanikule. Pass ja ID kaart peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.

  • Eesti hall välismaalase pass: Eesti elamisloa olemasolul viisavaba. Pass ja ID kaart peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud peale riiki sisenemist.


KREETA

Hersonissos


Hersonissos on Iraklionist 26 km ida pool asuv populaarne kuurort. Linnakese keskuseks on sadam, mille ümber on koondunud arvukalt restorane, baare ja ööklubisid. Hersonissost peetakse Kreeta üheks kõige lõbusamaks ja lärmakamaks kuurordiks, mis on kuulus ka oma aktiivse ööelu poolest.

Agios Nikolaos


Agios Nikolaos asub Iraklionist 66 km ida pool kauni Mirabello lahe kaldal. Linna keskuseks on värvikirev sadam arvukate kalapaatide ja kaatritega ning maaliline ja väidetavalt põhjatu Voulismeni järv, mis on tillukese kanali kaudu merega ühendatud. Järve ümbruses asub arvukalt õdusaid restorane ja taverne.

 

Linnas on mitu väiksemat liiva-kivikliburanda, millest kuulsaim on tilluke Kitroplatia rand, mis on ümbritsetud mitmetest söögikohtadest ning mis õhtusel ajal muutub omamoodi linna ööelu keskuseks. Teised populaarsemad rannad linna keskuses on Ammos ja Ammoudi. Umbes kilomeetri kaugusel keskusest asub kaunis Almyrose liivarand, kus on võimalik harrastada erinevaid veespordalasid.

Malia


Malia asub 34 km Iraklionist ida pool. Kuurort koosneb kahest osast. Üks on uus ja elust pulbitsev kaasaegne kuurort, mis on kuulus nii oma aktiivse ööelu kui ka kaunite liivarandade poolest, kus pakutakse palju võimalusi erinevate veespordialade harrastamiseks. Pisut sisemaa poole jäävas kitsaste tänavate ja õitesse uppunud majakestega vanas Malias valitseb aga rahulikum ja traditsioonilisem õhustik ning seal leidub mitmeid mõnusaid kreeka taverne, kus saab nii mõnigi kord nautida ka elavat muusikat. Linna läheduses on säilinud ka Minose-aegse palee varemed.

Stalida


Stalida asub 30 km Iraklionist ida pool ning sobib ideaalselt perepuhkuseks ja puhkuseks lastega. Kuurortit ääristab lai ning kaunis liivarand, kus pakutakse mitmeid võimalusi erinevate veespordialadega tegelemiseks. Kohati on ka kivisemaid rannalõike, mis sobivad hästi snorkeldamiseks. 

 

 

Rethymno


Rethymno on Kreeta suuruselt kolmas linn, mis asub saare pealinnast Iraklionist 80 km ida pool. Tegemist on ühega saare populaarsematest kuurortitest, mis on eelkõige tuntud oma imekauni ning rikkaliku ajalooga vanalinna poolest, kus on tõeliselt mõnus jalutada kitsastel tänavatel ning imetleda veneetsia ajast pärit arhitektuuri.

Rethymnon võib ka uhkustada saare pikima, ligi 15 km pikkuse liivarannaga.

 

RHODOS

 

Rhodos on üks Kreeka kauneimaid ning terves maailmas üks populaarsemaid saari.

Sellel suurepärase kliimaga saarel paistab päike umbes 310 päeva aastas. Rhodos on puhkajate seas tuntud oma ilusa looduse, kaunite randade ja erinevate lõbustuskohtade poolest. Teisalt meelitab paljusid ka traditsiooniline ning autentne kreekalike väikekülade hõng. Läänes uhub saart kiviklibuste randadega ning rahutu Egeuse meri ning idas liivarandadega ääristatud rahulikum Vahemeri.

 

 

KORFU


Korfu on Kreeka puhkusesaartest põhjapoolseim ning tuntud oma lopsaka ja rohelise looduse, suurte oliivi- ja apelsiniistanduste, küpressimetsade ja sidrunisalude poolest.

 

Saarel on mitmeid liiva- ja kivikliburandasid, kus leiab vaiksemaid ja privaatsemaid rannasoppe ka kõrghooajal. Rannapuhkuse nautijaid leiavad siit endale kindlasti ka sobiva rannaspordiga tegelemise võimaluse. Korfu saar sobib ideaalselt nii perepuhkuseks kui ka kõigeks muuks.

 

 

SANTORINI


Santorinit nimetatakse Egeuse mere "mustaks pärliks" ja tõepoolest on tegemist tõeliselt maalilise saarega, mis lummab oma efektse maastiku, kristallselge mere, tervet värvipaletti peegeldavate vulkaaniliste randade ja mäekülgedele ehitatud lumivalgete majakestega, mille vahele on justkui pikitud pika ajalooga tillukesed kirikud oma helesiniste kuplitega.

 

 

KREETA

Akvaarium Aquaworld


Hersonissoses asub mitmekesist uudistamist pakkuv akvaarium Aquaworld, kus on võimalik tutvuda kohaliku allveemaailma ja erinevate roomajate ning kahepaiksetega. Suurem osa terraariumis elavaid loomi on sattunud sinna kuskilt päästetuna või vigastatuna ning nad on siin oma kodu leidnud. Varjupaigast tehti turistidele mõeldud akvaarium, mis annab omanikele väikse sissetuleku loomade ülalpidamiseks.

 

Vabaõhumuuseum Lychnostatis

 

Selle Hersonissoses asuva Kreeta muuseumi väljapanek annab hea ülevaate kreetalaste traditsioonilisest eluviisist. Muuseumis on võimalik paljusid asju oma käega katsuda, kasutamist proovida või maitsta. See on tore pilguheit kreetalase ellu.

 

Oliiviõli tootev Kreeta talu

 

See Agios Nikolaose lähedal asuv oliiviõli tootev talu annab teile hea ülevaate sellest, kuidas kasvatakse oliive ja viinamarju, valmistatakse oliiviõli ja veini. Näete, milliseid traditsioonilisi presse kasutatakse viinamarjade ja oliivide pressimiseks. Lisaks on võimalik tutvuda ka keraamiliste nõude valmistamise ja kohaliku käsitööga. 

Läbipaistva põhjaga paat

 

Paljudes kuurortites pakutakse võimalust minna merele läbipaistva põhjaga paatidega, kus on võimalik heita pilk värvilisse allveemaailma.

 

Voulismeni järv

 

Põhjatuks peetav Voulismeni järv, milles legendi kohaselt olevat supelnud ka kreeka jumalannad Athena ja Artemis, on Agios Nikolaose linna südameks. Seda ääristavad arvukad õdusad kohvikud ja restoranid, kus õhtusel ajal on tõeliselt mõnus nautida kreeka köögi hõrgutisi ja head veini.

 

Rethymno vanalinn

 

Rethymno suurimaks tõmbenumbriks on kahtlemata vanalinn oma kitsaste tänavate, huvitava arhitektuuri ning ajaloo hõnguga. Linna peamine vaatamisväärsus on XVI sajandil ehitatud veneetsia kindlus.

Maalilised mäekurud

Kreetal asub mitu muljetavaldava loodusega ürgset mäekuru - neist pikim ja kuulsaim on Hania lähistel asuv 16 km pikkune Samaaria mäekuru. Lisaks sellele leidub saarel ka mitmeid lühemaks matkaks sobivaid kurusid. Heaks näiteks on Rethymno lähistel asuv Kotsifou mäekuru, mille pikkuseks on vaid 1,8 km ning kus asub tilluke, justkui kaljuseinast väljakasvav Püha Nikolaose kirik.

 

RHODOS

Iidne linn Lindos

 

Antiiklinn Lindos asub Rhodose saarel ning on tuntud kui antiiktsivilisatsiooni üks kunagistest keskustest.

Liblikate org

 

Lopsaka looduse ja vulisevate ojakestega liblikate org on tõeline elamus kõikidele loodusesõpradele. Õhk siin on alati värske ja jahe. Suure hulga liblikaid meelitab siia bensoepuude vaik. Selles piirkonnas on võimalik näha väga erinevat liiki liblikaid, millest mõned on kantud ka Punasesse raamatusse.

KORFU

Pealinn Kérkyra


Kérkyra vanalinn oma bütsantsi ja veneetsia ajast pärit arhitektuuri ja õhustikuga on omaette vaatamisväärsus. Linn on kunagi ehitatud kah Veneetsia kindluse vahele, mida on võimalik ka külastada ja kust avaneb imeline vaade vanalinnale. Kindlasti väärib külastamist Püha Spiridoni kirik. Püha Spiridoni peetakse Korfu saare kaitsepühakuks. Olulisemateks vaatamisväärsusteks on ka 19. sajandil ehitatud esimene Kreeka ülikool ehk Joonia Akadeemia ning renessansistiilis Raekoda.

Pontikonisi ehk Hiiresaar


Pontikonisi on tilluke maaliline saareke, Korfu üks enim pildistatud vaatamisväärsus. Hiiresaare nime on see saanud just oma väiksuse tõttu. Saarel on vaid üks ehitis, milleks on Pantokratori klooster.

SANTORINI

Oia küla


See maaliline külake on ilmselt Santorini kuulsaim. Sinna viib kaunis tee, mis ühest küjest on piiratud kõrgete kaljudega ja teiselt poolt avaneb vaade merele. Tegemist on tõeliselt traditsioonilise külaga, mille kitsaid tänavaid ääristavad valgekslubjatud siniste aknaraamide ja ustega majad, mis vahelduvad siniste kuplitega kirikutega. Mõned hooned on ehitatud ka kaljusse uuristatud niššidesse. See on armastatud linnake paljude kunstnike hulgas ning seetõttu on siin mitmeid tillukesi kunstigaleriisid.

Mustad rannad

 

Santorinile on iseloomulikud vulkaanilise päritoluga musta liivaga rannad. Erksinine meri, mustad rannad ja mäekülgedele ehitatud valged majakesed moodustavad kontrastse ja meeldejääva vaatepildi.

 

Kreeka köök

 

"Su kehal on ju hing sees, halasta ometi tema peale! Anna talle süüa, peremees, tema on ju meie väike koormakandja eesel! Kui sa teda ei toida, jätab ta meid teekonnal hätta."

Kreeklane Zorbas


Sajandite jooksul on kreeklased õppinud nautima toitu nii külluse kui viletsuse aastail ja pühaks pidama söömiseks võetud aega. Lihtsus toidu valmistamisel teeb nende toidud erakordselt maitsvaks ja kättesaadavaks ka kõige nõudlikumale sööjale. Toiduvalmistamise teadmised ja nipid pärandatakse edasi põlvest põlve. Tähtis on järjepidevus ja vanade traditsioonide jätkamine.


Kreeka köögis kasutatakse rohkelt oliiviõli ja erinevaid maitsetaimi. Lisaks erinevatele lihadele on valikus väga erinevaid köögiviljaroogi. Magustoiduks süüakse sageli puuvilju või jogurtit meega. Kreeka tavernis õhtustades serveeritakse söögikorra lõpus sageli väikese kannuga viinamarjanapsu rakit.


MÕNED TUNTUMAD ROAD KREEKA KÖÖGIST

KREEKA SALAT - salat värsketest tomatitest, kurkidest, oliividest, punasest sibulast ja rohelisest paprikast, mis valatakse üle oliiviõli ja veiniäädikaga ning kaetakse paksu fetajuustu lõiguga.

SOUVLAKI - traditsiooniline kreeka šašlõkk, mida valmistatakse sea-, lamba-või kanalihast.

MOUSAKAS - baklažaani, hakkliha ja kartuli vormiroog, mis valatakse üle munaga ja küpsetatakse seejärel ahjus.
KEFTEDES - tomatikastmes hautatud lihapallid.

DOLMADES - riisiga täidetud ja oliiviõlis küpsetatud viinamarjalehed.

YEMISTA - riisiga täidetud tomatid, paprikad või teised juurviljad.

SPANAKOPITA - spinati ja fetajuustu pirukas.

TZADZIKI - küüslaugu ja kurgiga maitsestatud jogurtikaste.

TARAMOSALATA - tursa- või kefaalimarjast valmistatud dipikaste.

HOUMMUS - kikerhernestest tehtud dipikaste.

SAGANAKI - värskelt pannil küpsetatud ja sidruniga maitsestatud juust.

PITA GYROS - toruks keeratud pita leib (täidetud grill-liha, jogurtikastme, kartulite jmt)

BAKLAVA - mee ja pähkliseguga täidetud lehttaignapirukad.

MAITSESTAMATA JOGURT MEEGA - sageli magustoiduks pakutav rammus kreeka jogurt magusa meega.


JOOGID:

RAKI - viinamarjaviin. Olemas on ka erinevaid maitsestatatud rakisid (meeraki, kirsiraki jne).

OUZO - aniisiviin

METAXA - kreeka brändi.

KREEKA KOHV - väike väga kange tassitäis kohvi.

 

 

Mida osta?

 

Kreekas tasub osta keraamikat, pitside ja tikanditega kohalikku käsitööd, marmor- ja alabasterkujukesi, oliiviõli, kohalikku mett pähklitega, nahktooteid, oliive.

 


 


 

 

Jootraha


 

Vaatamata sellele, et tihti on teenustasu juba lisatud arvele, peetakse jootraha (kuni 10%) andmist heaks kombeks.

Fantastiline "kõik hinnas" puhkus Türgis


   Reisid aprillist oktoobrini

Valikus vaid külalislahked, puhtad, merele lähedad ja meie poolt ülevaadatud 4-5* hotellid.

 Hinnad al. 469 €

Suvepuhkus Kreekas


   Reisid aprilist oktoobrini 2018

Suurepärane suvepuhkus Kreekas koos hommiku- ja õhtusöökidega!

 Hinnad al. 471 €

Idamaine muinasjutt Marokos


   Reisid oktoobris ja novembris

Pikenda suve oktoobris või novembris Marokos. 7 päeva Agadiris koos majutusega ja toitlustusega!

 Hinnad al. 543 €

Reisige meiega:

  • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
  • Individuaalreise üle kogu maailma
  • Parimad pakkumised parimate hindadega
  • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!