Sihtkohad / Itaalia / Info Itaalia kohta

Info Itaalia kohta

 

Ajavöönd:

GMT +1

Pealinn:Rooma
Keel:itaalia
Rahaühik:

Euro

 

 

 

 

 

«Kunst, ajalugu ja suurepärane köök»

 

Itaalia on tõeline turistide paradiis. Enam kui nelja aastatuhande pikkune ajalugu on jätnud siia tohutu hulga erinevatest ajastutest pärit arhitektuurilisi mälestisi. Teisalt ei maksa unustada ka Itaalia imekaunist loodust - kuumade päikesekiirtega soojendatud valgeid randasid uhuvad Liguuria, Türreeni, Joonia ja Aadria mered ning taamal kõrguvad maalilised Alpid ja Apenniinid. Itaalia pakub väga mitmekesiseid puhkusevõimalusi - rannapuhkus suvel, suusapuhkus talvel mägedes, aastaringsed kultuurireisid ajaloolistesse paikadesse või lihtsalt ostureisid.


 

Kliima

 

Itaalia kliima on väga mitmekesine. Põhjas on suvi mõõdukalt kuum suvi ja talv udune. Itaalia lõunaosa kliima on vahemereline, kaks kolmandikku aastast paistab päike, suvi on kuum ja kuiv. Itaalia lõunaosas puhuvad märtsist oktoobrini kuivad kuumad siroko-nimelised tuuled Sahara kõrbest. Sel ajal tõuseb temperatuur 35 kraadini ja õhk muutub väga kuivaks.

 

Itaaliasse võib sõita igal aastaajal, valides aja sõltuvalt reisi eesmärgist: talvel saab suusatada, suvel mõnuleda mere ääres, kevad ja sügis sobivad kõige paremini kultuurireisideks. Jaanuari algus on aga suur allahindluste aeg ja seega parim aeg sisseostude tegemiseks.

 

 

Viisa

 

 • Eesti kodaniku pass: Eesti kodanikule on Hispaaniasse reisimine viisavaba. Reisida saab nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

 • Vene kodaniku pass: Kehtiva Eesti elamisloa (originaal) olemasolul on riiki sisenemise tingimused samad, mis Eesti halli välismaalase passi omanikule.

 • Eesti hall välismaalase pass: Eesti elamisloa olemasolul viisavaba. Maksimaalne riigis viibimise aeg on 90 päeva.

Lido di Jesolo

 

Kuurort asub Apenniini poolsaare põhjarannikul, Aadria mere ääres. Tänu Alpide lähedusele ei ole siin tugevaid tuuli, tormist merd ja kõrgeid laineid. Kuurort sobib pigem rahulikumaks puhkuseks, kuid siin leidub ka noortele sobivat meelelahutust.

Lido de Jesolo kuurortis on 15 km puhtaid liivarandasid, kus pakutakse väga erinevad võimalusi aktiivseks puhkuseks, nii veespordi kui muu spordiga tegelemiseks. Rannahooaeg algab mais ja kestab septembri lõpuni.

Sitsiilia

 

Kõige suurem saar Vahemeres. Sitsiaalia sobib puhkuseks kõigile - nii lastega peredele kui ka noortele ja teistele aktiivse puhkuse armastajatele. Meri on saare erinevates piirkondades väga erinev - läbipaistev, smaragdroheline, kaladerohke jne. Ka rannad on väga erinevad, leidub nii liiva- kui kivikliburandu, osad liivarannad on musta, osad valge liivaga.

Sorrento

 

Sorrento paikneb järsul mere kohal kõrguval terrassil. Tegemist on populaarse kuurortiga, kus on võimalik ühendada rannapuhkus mitmekesise meelelahutuse ja huvitavate ekskursioonidega. Sorrentos ja selle ümbruses on kaljune rannik. Rannad on rajatud tehislikult, juurdepääs merele on puidust või kivist platvormidelt. Vetteminekuks on paigaldatud mugavad redelid.

Rooma

 

Rooma on vaatamisväärsuste hulga poolest üks maailma tuntumaid linnu, mis meelitab kohale miljoneid turiste aastas. Rooma minnes soovitame vältida isikliku transpordi kasutamist, sest liikumine selles iidvanas ja väga rahvarohkes linnas on keeruline ning palju lihtsam on liikuda ühe vaatamisväärsuse juurest teise juurde jalgsi.

Veneetsia

 

Veneetsia ehk linn vee peal on üks unikaalsemaid ja lummavamaid linnu maailmas, kus igal sammul võib näha kuulsaid ja arhitektuuriliselt vaatamisväärseid ehitisi. Veneetsia vanalinn kuulub ka UNESCO kultuuripärandite nimistusse. Võtke kindlasti ette ka gondlisõit Veneetsia kanalitel. Veneetsias on ka kaunis ja lauge liivarand.

Rimini

 

Rimini on populaarne kuurort, kus 15-l kilomeetril asub arvukalt kauneid liivarandu, mida ääristavad head restoranid ja elust pulbitsevad ööklubid. Rimini on aga kuulus oma arhitektuurilise ja kunstilise ajaloo poolest. Rimini sobib väga hästi ka puhkuseks lastega, sest meri on siin üsna madal. Ka pakub see kuurort mitmekesiseid võimalusi aktiivseks puhkuseks.

 

Pisa

 

Enamike inimeste jaoks seostub Pisa samanimelise viltuse kellatorniga, mis on kahtlemata selle kandi kuulsaim vaatamisväärsus, ent tegelikult on Pisas vaadata ka muud, nagu näiteks Santa Maria della Spina kirik, keskaegsed Borgo Stretto galeriid, Palazzo Medici loss, botaanikaaed ja palju muud.

 

Napoli

 

Napoli on erakordne, elav ja erk linn. Napoli elu kulgeb teiste linnadega võrreldes kärarikkamalt, intensiivsemalt ja tempokamalt. Linn on rikas ajaloomälestiste ja vaatamisväärsuste poolest, nagu näiteks arheoloogiamuuseum, Museo Nazionale di Capodimonte, San Martino klooster, Castel Nuovo, Pallazzo Reale Kuninglik Palee, Duomo San Gennaro kabel jpm.

 

Pompei

 

Pompei on Vana-Rooma linn, mis aastal 79 pKr mattus Vesuuvi vulkaanilise tuha alla. Tänane Pompei on omamoodi ainulaadne vabaõhumuuseum.

 

Firenze

 

Firenze on just see koht, kus hingata sisse Itaalia renessansi hõngu. Botticelli «Venus», Michelangelo «Taavet» ja suur hulk lummavaid losse.

 

Siena

 

Keskaegne kindlusemüüriga ümbritsetud linn, mis asub kolmel künkal. Siena on üks vähestest kohtadest Toscana maakonnas, mis on säilitanud keskaegse vaimu ja õhkkonna. Sienas on palju vaatamisväärsusi, näiteks Piazza del Campo, Torre del Mangia torn, Siena katedraal ja Baptisteerium.

 

Sardiinia

 

Sardiiniat ümbritseb Türreeni meri. Saar lausa upub palmide, mändide, oliivi-, apelsini- ja sidruniaedade rohelusse. Sardiinia on koht, kus mõnusa rannapuhkuse saab ühendada huvitavate ekskursioonidega arhitektuuriliste vaatamisväärsuste juurde ja erinevatele looduskaitsealadele. Saare lõunarannik on kuulus oma liivarandade ja selge merevee poolest. Siinseid rannikualasid peetakse Itaalia kõige ilusamateks ning need need on armastatud ka sukeldumisega tegelejate hulgas.

 

Järv Lago di Santa Croce

 

Mägedest ümbritsetud järv. Üles mäkke viib tõstuk, millega saab tõusta kõrgemale kui kaks tuhat meetrit merepinnast, kust avaneb hingemattev vaade järvele ja lähedal asuvatele küladele.

Etna vulkaan

 

See võimas ja hirmuäratav vulkaan asub Sitsiilias. Etna on maailma üks kõige aktiivsemaid vulkaane, mis on pursanud üle 100 korra. Ülesminek Etna vulkaanila on võimalik igast küljest. Sinna viivad köisraudteed ja bussid, pakutakse ka ekskursioone maasturitel. Võimalik on ette võtta ka jalgsimatk, kuid sellisel juhul on parem palgata giid.

Sorrento vanalinn

 

Sorrento vanalinn on imearmas paik selleks, et uidata kitsastel ja igal sammul ajaloo hingust peegeldavatel tänavatel. Külastada tasub Duomo katedraali, Piazza San Antonio väljakut ja sellel asetsevat Basilica di San Antonio't.

Rooma

 

Rooma ongi üks suur Itaalia vaatamisväärsus. Siin asuvad asuvad Colosseum, Püha Peetruse katedraal, Rooma foorum, Piazza Venezia ja veel palju muid maailmakuulsaid vaatamisväärsusi.

Veneetsia

 

Veneetsia on kahtlemata üks lummavama atmosfääriga ja arhitektuuriga linnu maailmas. Muutke oma reis Veneetsiasse unustamatuks - võtke ette romantiline gondlisõit kanalitel, külastage Piazza San Marcot, Doodžide paleed, Püha Markuse basiilikat ja teisi Veneetsia vaatamisväärsusi.

Miniatuurne Itaalia

 

Rimini linnas asub nn Miniatuurne Itaalia, mis kujutab endast omapärast parki, kus miniatuurses vormis kujutatakse kogu Itaalia arhitektuurilisi tippsaavutusi. 85 000le ruutmeetrile on kogutud tohutu hulk "vaatamisväärsusi", mida kõiki mõne tunni jooksul näha saate. 

Pisa

 

Lisaks kuulsale Piazza dei Miracoli väljakule ja Pisa tornile tasub Pisas külastada maailma üht vanimat botaanikaaeda. Pisa botaanikaaed on jagatud mitmeks sektsiooniks ning vaatamist jagub kõikjal. Omaette arhitektuuriliseks vaatamisväärsuseks on vanaaegne botaanikainstituudi hoone. Hoone tagumine fassaad on kaunistatud merekarpide ja mosaiikidega.

Firenze

 

Firenzes on arvukalt muuseume: Uffizi galerii, San Marco muuseum, Firenze Kunstiakadeemia galerii, galerii Pitti palees, Palatina galerii, kaasaegse kunsti galerii ja teised. Igaüks leiab kindlasti endale meelepärase muuseumi.

Kangavabrik Sardiinia saarel

 

Sardiinias on väike vabrik, kus valmistatakse käsitsi kuulsaid Sardiinia vaipu villast ja puuvillast. Turistidele korraldatakse siin spetsiaalseid ekskursioone, mille jooksul räägitakse ja näidatakse, kuidas kootakse vaipu, milliseid kangastelgi selleks kasutatakse ning kuidas niitidest tekivad keerulised mustrid.

 

Itaalia köök

 

Itaalia köök on väga mitmekesine, igas piirkonnas on omad toiduvalmistamise traditsioonid ja ka erinevate piirkondade rahvustoitude retseptid on mõnevõrra erinevad. Itaalia köögis on olulisel kohal teraviljad, juurviljad, kala, puuviljad, liha ja juust ning kindlasti kohalik võrratu oliiviõli, mida kasutatakse paljudes toitudes ja üsnagi ohtralt.

 • Kõikvõimalikud pastatooted.
 • Pizza - terves maailmas tuntud lahtine pirukas, küpsetatud tomatikastme, juustu ja teiste lisanditega.
 • Risotto - riisiroog erinevate lihade, mereandide, seente, juurviljade või isegi kuivatatud puuviljadega.
 • Lasanje - kihiline pastaroog, immutatud tomatikastmega, pastakihtide vahele pannakse liha, juustu, bešamellkastet ja teisi lisandeid.
 • Minestrone - supp, mille koostises on erinevad lihad, juurviljad ja maitseained.
 • Itaalia jäätis.
 • Tiramisu - itaaliapärane mitmekihiline magustoit, mille koostises on mascarpone juust, kohv, munad, suhkur ja savoiardi küpsised.
 • Itaalia veinid.

Mida osta?

 

Traditsioonilised itaalia suveniirid: õlgkübarad, ehted, portselanist nukud ja klounid, itaalia moekunstnike riided, trikotaaž, pesu, portselan, kristall.

 

 


 

 


 

 

Jootraha


 

Itaallased ei ütle kindasti ära jootrahast (5-10% teenuse hinnast), kuigi sageli on teenustasu juba hinnas.

Fantastiline "kõik hinnas" puhkus Türgis


   Reisid aprillist oktoobrini

Valikus vaid külalislahked, puhtad, merele lähedad ja meie poolt ülevaadatud 4-5* hotellid.

 Hinnad al. 469 €

Suvepuhkus Kreekas


   Reisid aprilist oktoobrini 2018

Suurepärane suvepuhkus Kreekas koos hommiku- ja õhtusöökidega!

 Hinnad al. 471 €

Idamaine muinasjutt Marokos


   Reisid oktoobris ja novembris

Pikenda suve oktoobris või novembris Marokos. 7 päeva Agadiris koos majutusega ja toitlustusega!

 Hinnad al. 543 €

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!