Sihtkohad / Bulgaaria / Info Bulgaaria kohta

Info Bulgaaria kohta

 

 

Ajavöönd:

GMT +2

Pealinn:Sofia
Keel:

bulgaaria

Rahaühik:

Bulgaaria leev

Valuutakurss:

1 EUR = 1.95707 BGN (8.04.2013)

 

 

 

«Bulgaaria - maaliline ja mitmekesine loodus»


 

See Balkani poolsaare südames asuv riik võib tunda tõelist uhkust oma mitmekesise ja maalilise looduse üle. Bulgaaria põhjaosas domineerivad ulatuslikud madalikud, lõunas aga kõrgustikud ja kõrgtasandikud. Sellel maal leidub nii smaragdrohelisi orge, maalilisi mägesid kui ka sügavaid mäekurusid. Stara Planina ehk Balkani mäed jagavad riigi kaheks peaaegu võrdseks osaks. Läbi terve maa kulgeb võimas Doonau. Idas uhuvad Bulgaaria kaldaid Musta mere soojad lained. Viimase 10 aasta jooksul on Bulgaaria turismisihtkohana tormiliselt arenenud ning nõukogudeaegse õhkkonnaga puhkusekohast on saanud euroopalik ja kaasaegne kuurort.

 

Kliima

 

Bulgaarias on neli aastaaega ja väga mõnus kliima. Merevesi soojeneb ujumiseks piisava temperatuurini juuni lõpuks ja jääb soojaks kuni septembri lõpuni.


Bulgaariasse on parem sõita suvekuudel - juulis ja augustis, mil püsib soe päikesepaisteline ilm (+23°С) ning temperatuur ei ole reeglina kõrgem kui +30 °С.


 

jaanuar

veebruar

märts

aprill

mai

juuni

juuli

august

september

oktoober 

november

detsember

 

 

Viisa

 

 • Eesti kodaniku pass: Eesti kodaniku jaoks on Bulgaariasse reisimine viisavaba. Saab reisida nii kehtiva passi kui isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Pass peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud peale riiki sisenemist.

 • Vene kodaniku pass: Vene kodanikud, kellel on olemas pikaajaline elamisluba Eestis, saavad reisida Bulgaariasse ilma viisata ning viibida seal maksimaalselt kuni 90 päeva.Kaasas peab olema pass ja ID-kaart. Pass ja ID kaart peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud peale riiki sisenemist.

 • Eesti hall välismaalase pass: Eesti elamisloa olemasolul viisavaba. Kaasas peab olema pass ja ID-kaart. Pass ja ID kaart peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud peale riiki sisenemist.

NB! Kui reisib alla 18 a.laps, kas ühe vanemaga või ilma vanemateta , on vajalik reisile kaasa võtta vanema(te) poolt notariaalselt kinnitatud reisiluba (inglise keeles).

 

Kuldsed liivad


See kuurort sobib nii neile, kes otsivad rahu ja vaikust kui ka neile, kes eelistavad aktiivset puhkust. See on ökoloogiliselt puhas kuurort, mis sobib ideaalselt puhkamiseks lastega. Meri on puhas ja rahulik, 100-500 m kaugusel kaldast madal ja ohutu. Rannad on kuldse peene liivaga ning randades pakutakse palju võimalusi kõikvõimalikeks sportlikeks tegevusteks.

 

Albena

 

Kuurort asub kaunis lahes Musta mere rannikul. Rand on 5 km pikk ja 150 m lai. Merepõhi on puhas ja kivideta. Erilist tähelepanu pööratakse selles kuurordis lastele, kellele pakutakse laias valikus erinevaid teenuseid, näiteks lasteaiad ja lasteklubid kvalifitseeritud kasvatajatega. Mere ääres on arvukalt restorane ja kohvikuid ning sportliku puhkuse võimalused on kõik olemas.

 

Püha Konstantin ja Elena


Püha Konstantin ja Elena on vanim Bulgaaria merekuurort, kus on olemas kõik tipptasemel kuurordile vajalik - kirev ajalugu, eksootiline loodus ja kaasaegne arhitektuur. Kuurort sobib eelkõige rahulikumaks puhkuseks. See piirkond on juba pikka aega tuntud ka oma mineraalsete raviallikate poolest. Liivased rannad asuvad väikestes hubastes abajates.

 

Obzor


Väike puhkeasula Musta mere Bulgaaria rannikul. Obzor on vaikne, provintslik ja üsna rahulik. Kuurort on kuulus oma avarate liivarandade poolest - hotellid asuvad üksteisest piisavalt kaugel, nii et ülerahvastatuse probleemi seal ei ole ja ruumi jagub kõigile. Meri Obzoris on madal ning seega sobib ideaalselt puhkuseks lastega.

 

Sunny Beach (Päikeseline rand)

 

Sunny Beach kuurordi rannajoon on 16 km pikk. Kuurort sobib suurepäraselt puhkamiseks lastega, meri on siin madal ning lastele on ka loodud hulgaliselt erinevaid tegevusvõimalusi. Liiv on siin peenike ja kuldkollane ning moodustab võimsaid luiteid, millest kauneimad asuvad kuurordi lõunaosas. Hotellid asuvad piki rannikut mere ääres, nii et randa minek on kiire ja mugav.

 

Pomorie


Musta mere ääres asuv ning iidsetest aegadest ainulaadse ravimuda poolest tuntud kuurort. Suurem osa randu on kiviklibused, ent on ka liivarandu. Tänu suurele rauasisaldusele on liiv pruunikashalli värvi.
Linn on ka kuulus oma konjaki, veini ja soola tootmise poolest.

 

 

Nesebar

 

Üks populaarsemaid turismisihtkohti Bulgaarias. Seda muinasjutulist kaljusel saarel asuvat linna peetakse Bulgaaria pärliks. Rand Nesebaris on lai, puhas ja kuldse liivaga ning see on kogu Bulgaaria üks kaunimaid.

 

 

Püha Vlas (Sveti Vlas)

 

Noor, maaliline ja romantiline kuurort, vaatega iidsele Nesebari linnale. Siin saab nautida rahulikku puhkust hubases õhkkonnas. Tänu heale transpordiühendusele saab lihtsalt sõita Nesebari ja Burgase linna ning Sunny Beach kuurordisse. See on ainus koht piirkonnas, mis ühendab mere ja mäed. Siin on eriline pehmete joodi ioonidega rikastatud merebriisi ja puhast mäeõhku ühendav mikrokliima. Paljud sõidavad Püha Vlasi kuurordile just selleks, et tervendada kopse. Püha Vlasi rannad on laiad, liivased, väikeste abajatega ja väga mugavad suplemiseks. Kokku on neid 3, kogupikkusega 1,5 km.

 

 

Sunny Day

 

Sunny Day on õigustatult kuulus oma soojade mineraalvete poolest. Ainulaadsed tingimused on loonud loodus ise: siin on pehme kliima ja kuldse rannariba laiuseks on kuni 80 m. Vaikne, liivase ja tasase põhjaga meri. See kuurort sobib suurepäraselt  puhkuseks lastega, siin on arvukalt laste mänguväljakuid ning isegi ajutised lasteaiad.

 

 

 

Sofia

 

Bulgaaria üks kõige säravamaid vaatamisväärsusi on selle pealinn Sofia. Sofias on arvukalt erinevaid arhitektuurilisi ja kultuurilisi mälestisi, näiteks Aleksander Nevski katedraal koos ikoonide muuseumiga, Püha Georgi, Püha Sofia ja Boyana kirikud.

 

Varna

 

Varnat nimetatakse Bulgaaria ranniku pärliks, riigi mereväravateks. Tänane linnapilt peegeldab selle pikka ja kirevat ajalugu ning seal on palju arhitektuurilisi vaatamisväärsusi. Kindlasti tasub külastada ka botaanikaaeda, kus erinevaid taimesorte on enam kui kolm tuhat.

 

Rooside org


Oma nime võlgneb org kuulsatele bulgaaria roosidele, mis on siin kasvanud enam kui kolmsada aastat. Siin kasvab hektarite kaupa erinevaid roosisorte ning just siit saadakse terves maailmas tunnustatud roosiõli, mille aroomile ei leidu võrdset.

 

Rila klooster


Rila mungaklooster on maailmakuulus õigeusu ajalooline keskus Bulgaarias ja bulgaaria rahva pühamu. Selle territooriumil paikneb Issanda Muutmise kirik, kloostri raamatukogu, Hrelova torn ja viie kupliga Jumalaema Uinumise kirik.

 

Aladzha klooster


Kuldsetest Liivadest 4 km kaugusel asub Aladzha klooster. Klooster on raiutud 40 m kõrgusesse lubjakaljusse. Praegu on klooster asustamata.

Allahi aed


Allahi aed on üks kaunimaid kohti Balchiki kuurordis, Balchiki palee pargis. Hõbekaev, 200 puuliiki, 3000 liiki eksootilisi taimi ja 250 liiki kaktuseid.

Kamchia jõgi


Maaliline Musta merre suubuv Kamchia jõgi on turistide hulgas populaarne koht. Jõge ümbritsevad sajandivanused metsad ning jõesuue on kuulutatud looduskaitsealaks. Siinne rannapiirkond on üsna kaljune.

Veliko Tărnovo


Lisaks maalilisele vanalinnale tasub siin külastada ka Veliko Tărnovo linnas korraldatavat laser- ja valgusshowd Tsarevetsi lossis. Show toimub vabas õhus ning annab võimsa elamuse.

 

 

Söögid ja joogid

 

Bulgaaria köögis kasutatakse väga palju köögivilju, rohelist ja puuvilju. Toiduvalmistamisel kasutatakse sageli avatud koldeid ja uhkeid savinõusid.

 

Mõned tuntumad Bulgaaria road:

 

 • Guvech – Bulgaaria rahvusköögi kõige kuulsam roog. Hautatud liha ja kartul juurviljadega. Tavaliselt serveeritakse seda rooga savipotikeses.


 • Shopska salat - juurviljasalat kurkidest, tomatitest, küpsetatud paprikast ja brõnsast.

 • Tarator - külmsupp hapukast jogurtist värske kurgiga.
 • Airan - jogurtist ja veest valmistatud hapupiimajook.


 • Rakia - kange naps, 40-60% piiritust: Slivovica, viinamarjarakia, aprikoosirakia


 • Veinid - kohalikud veinid, mis täiendavad suurepäraselt nii lõuna- kui õhtusööke.


 

 

Mida osta?


 

Traditsioonilised Bulgaaria suveniirid: roosi- ja lavendliõlipõhine kosmeetika, erinevad maitseained, taimeteed, hõbetooted, keraamilised ja vasknõud, tikitud tekstiil, veinid, kanged joogid - mastika, rakia ning rahat lokum. 

 

 

Jootraha


 

Bulgaarias antakse jootraha, kui teenusega ollakse rahul. Tavaliselt on jootraha 5-10% teenuse hinnast.

Fantastiline "kõik hinnas" puhkus Türgis


   Reisid aprillist oktoobrini

Valikus vaid külalislahked, puhtad, merele lähedad ja meie poolt ülevaadatud 4-5* hotellid.

 Hinnad al. 469 €

Suvepuhkus Kreekas


   Reisid aprilist oktoobrini 2018

Suurepärane suvepuhkus Kreekas koos hommiku- ja õhtusöökidega!

 Hinnad al. 471 €

Idamaine muinasjutt Marokos


   Reisid oktoobris ja novembris

Pikenda suve oktoobris või novembris Marokos. 7 päeva Agadiris koos majutusega ja toitlustusega!

 Hinnad al. 543 €

Reisige meiega:

 • Kõikide Eesti reisikorraldajate puhkusereise ilma mingi juurdehindluseta (Tez Tour, Novatours, Aurinko, GoAdventure)
 • Individuaalreise üle kogu maailma
 • Parimad pakkumised parimate hindadega
 • Kõikidel meie reisikonsultantidel on vähemalt 5-aastane turismis töötamise kogemus. Käime regulaarselt tutvumas uute sihtkohtade ja hotellivalikuga ning teeme oma parima selleks, et anda teile asjatundlikku nõu ja aidata teil veeta täiuslik puhkus!